GÜVENLİK KAMERALARI

   Güvenlik kameraları; uluslarası deyiş ile CCTV, sinyallerin kamuya dağıtılmadığı, ancak gözetim ve güvenlik amaçlı olarak izlendiği bir televizyon sistemidir. CCTV açılımı, “Kapalı Devre Televizyon” anlamına gelen Close Circuit TeleVision kavramından türetilmiştir. 
  CCTV, çeşitli güvenlik kameralarından kapalı bir sistem içerisinde aktarılan video yayınları sistemini ifade eder. CCTV yayın televizyonundan farklıdır, bu sinyaller herkesin görebilmesi için gönderilmez. Bunun yerine, video akışları yalnızca yetkili kullanıcılar tarafından görülebilir ve kullanılabilir. Pratikte, herhangi bir ev veya iş yerindeki güvenlik kamerasıyla gözetleme sistemi teknik olarak bir CCTV sistemidir. Yalnızca siz ve yetkili temsilcileriniz, sistemdeki kameralardan gelen yayınlara erişebilir ve bunları inceleyebilir.


Güvenlik Kamerası sistemleri çoklu video yayınlarının eş zamanlı izlenmesine ve kaydedilmesine de izin verir. Tek ihtiyacınız olan uygun dijital video kaydedici (DVR) veya ağ video kayıt cihazı (NVR). Kayıt cihazları aracılığı ile kayıtları inceleyebilir, indirebilirsiniz. Kablosuz ağınızla, akıllı telefonunuza indireceğiniz ücretsiz uygulamalar sayesinde de kayıtlara erişebilirsiniz. 

IP BULLET VE DOME

IP kamera, verileri bir Hızlı Ethernet bağlantısı üzerinden ileten ağ bağlantılı bir dijital video kameradır. IP kameralar ağ kameraları olarak da adlandırılır. Genellikle IP gözetimi için, kapalı devre televizyonun (CCTV) dijitalleştirilmiş ve ağa bağlı bir versiyonu olarak kullanılır.

HDCVI’ın açılımı High Definition Composite Video Interface’dir.Türkçeye çevirecek olursak Yüksek Tanımlı Kompozit Video Arabirimi diyebiliriz. HDCVI, kullanıcıların mevcut koaksiyel kablo altyapısı üzerinden HD video iletmelerini sağlayan bir video standardıdır.

AHD BULLET VE DOME

AHD (Analog High Definition) Analog Yüksek Çözünürlük anlamına gelir. Güvenlik kameralarından DVR’lere HD video aktarmak için koaksiyel kablo kullanan yüksek çözünürlüklü video gözetim standardıdır.AHD 720p ve 1080p HD video çözünürlüklerini destekler.

PTZ KAMERALAR

PTZ kamera, pan, tilt ve zoom işlevselliğine sahip bir kameradır. Speed Dome olarak da adlandırılır. Orta ve büyük ölçekli gözetim alanlarında yaygın olarak kullanılmaktadır. Bir joystick, fare ve klavye kombinasyonu kullanarak hedeflere ve bölgelere Pan Eğme ve optik yakınlaştırma yeteneğine sahip kameralardır.

BOX KAMERALAR

LAZER-TERMAL

PLAKA TANIMA

ARAÇ KAMERALARI

HYPERSPECTRAL KAMERALAR

BEBEK GÜVENLİK KAMARASI